Sodalı Palamut Kızartması Tarifi

Sodalı Palamut Kızartması Tarifi

Sodalı Palamut Kızartması Tarifi

Sodalı Palamut Kızartması Tarifi Malzemeleri:

  • 5 Tane Palamut Balığı
  • 1 Çay Bardağı Soda
  • 1 adet Yumurta
  • 1 Çay Bardağı Un
  • 1 Çay Bardağı Sıvı Yağ (kızartmak için)
  • Tuz
Sodalı Palamut Kızartması Tarifi

Hazırlanışı:

Balıklar arasında palamut bence çocuklar ve özellikle bebekler için çok önemli, elbette yetişkinler için önemlidir. Bu eşsiz lezzetin en güzel, en ağızda dağılan hali alması için soda kullanımını ile kızartılması işlemini anlatacağız.

Palamutlarınızı kendiniz de temizleyebilirsiniz ama eğer temizletmemişseniz kaburga kemiklerinin bu balığın türüne has olarak arasında bir miktar kan taşıdığını bilin ve bıçak ile kaburgayı çizerek bu kanı akıtın. Bu işlemden sonra böldüğünüz palamutları bol, soğuk su ile yıkayıp kaya tuzu serpip süzülmeye bırakın ki tüm kanı gitsin, daha sonra yeniden yıkadığınız palamutlarınızı un, yumurta, soda, tuz ile oluşturuşmuş sos ile harmanlanır ve tavada kızartılır. Soda yumuşaması için iyi bir etken ama sizler balığı kızartırken bir yüzeyini mühürlemek amaçlı bir dakika, daha sonra diğer yüzey tamamlandıktan sonra yarım kanal bu yüzeyi tam kızartarak balığınızın daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Püf Noktası: Eğer kızgın yağınızın sürekli çatlaması sizi rahatsız ediyor ve bu yemeği yapmanızı zorlaştırıyorsa bir tutam tuz ekleyin, yağınız sakin kalacaktır ama palamutlara atılan tuz oranını da azaltmayı unutmayın.

Diğer Tarifler İçin: Balıklı Yemek TarifleriLeave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*